З 1 липня 2015 року реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється виключно на суму податку, обраховану по формулі, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу (далі – реєстраційна сума).
Таким чином, при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.
Як розраховується та відображається в податковій накладній сума акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами?
Формула розрахунку суми податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів (ПЗа) є такою:
ПЗа = ФРЦ : 105 × 5, де
ФРЦ — фактична роздрібна ціна з урахуванням ПДВ та акцизного податку з роздрібних продажів.
Державна фіскальна служба України з метою правильного застосування норм абз. 3–5 п. 34 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України (далі — ПКУ) та забезпечення повноти сплати ПДВ до бюджету і коректного заповнення податкової звітності з ПДВ у листі від 22.06.2015 р. № 22408/7/99-99-19-03-01-17 повідомила наступне.
Відповідно до п. 34 підрозд. 2 розд. XX ПКУ суми помилково та/або надміру сп
... Читать дальше »
Над новыми правилами назначения пенсий ломают головы тысячи украинцев. На некоторые вопросы ответил зампредправления ПФУ Николай Шамбир
НАЛОГИ И ОГРАНИЧЕНИЯ. Многих читателей интересовало, когда прекратят действовать введенные за последнее время ограничения и налоги на пенсии, в частности, уменьшение больших пенсий на 15%, взимание 1,5% военного налога, а также вопрос индексации пенсий. Шамбир ответил на них так.
1) Якщо у платника податку станом на 1 липня 2015 року наявні суми переплат та за результатами звітного періоду червень 2015 року/ ІІ квартал 2015 року платник визначає суму податку, що підлягає сплаті до бюджету, така < style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-family: inherit; font-size: inherit; font-style: inherit; font-variant: inherit; font-stretch: inherit; line-height: inherit; vertical-align: baseline; background-clip: paddi
... Читать дальше »
1) Якщо у працівника вдвічі підвищується заробітна плата, то місяць підвищення вважається базовим. Сума індексації у базовому місяці зменшується на суму підвищення або не виплачує
... Читать дальше »
Питання:Як виправити показники щодо залишків від’ємного значення, відображені у податковій звітності з податку на додану вартість за звітний період лютий 2015 року та послідуючі звітні періоди?
Відповідь: Детальні роз’яснення щодо особливостей заповнення податкової декларації з ПДВ за лютий 2015 року та послідуючі звітні періоди надано листом ДФС України від 06.03.2015 № 7796/7/99-99-19-03-02-17.
Відповідно до абзацу другого ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Згідно з п. 3.1 розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого ... Читать дальше »
В экономике и социальной сфере Украины за последние несколько месяцев произошли изменения, которые коснутся практически каждого ее жителя. В стране введены новые налоги, изменены ставки уже существующих, с 1 января 2016 года планируется переход на пластиковые паспорта. Разрабатывается в корне иная система пенсионного обеспечения, медицинская реформа и новый закон об образовании, который вернет 12-летнее обучение в школе. Вместо милиции в стране появится полиция и муниципальная стража, а нарушения правил на дорогах будут записывать на видео и присылать владельцу авто. Мы собрали основные новинки, о которых стоит знать каждому, пишет «Сегодня».
ДФСУ у підкатегорії 101.08 ЗІP відповіла, як платник податків може повернути на поточний банківський рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ.
Згідно з пп. «б» п. 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до пода
... Читать дальше »