Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
>Главная » Архив материалов

РРО — петля на шее бизнеса

Время «Х» приближается. С 1 июля 2015 года плательщики ЕН 3-й группы, а с 1 января 2016 г. «единоналожники» 2-й группы будут обязаны в случае приема и проведения наличных расчетов использовать РРО. Предприятия сферы услуг только временно, до 1 июля 2015 года, освобождаются от санкций за проведение расчетов без применения РРО. Поговорим о том, что при этом следует держать в поле внимания.

Как видим, в обновленной редакции  ... Читать дальше »

21.05.2015
  • 0
  • 1540

Мін'юст подовжить підприємцям термін подачі "скандальної" форми №4

Міністерство юстиції продовжить термін подачі форми № 4, в якій треба вказувати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників.

Про це в ексклюзивному коментарі сайту "24" повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

В найближчий час термін буде подовжений на 4 місяці. Були варіанти щодо шести або трьох місяців, але поки зійшлися на такому варіанті. Ми знаємо про проблему і найближчим часом вона буде вирішена,
— запевнила заступник міністра.

За її словами, зараз в Україні бенефіціарних власників більше 1,5 мільйона, а підприємців, які здали документи, наразі 55 тисяч.

Наразі в міністерстві хочуть ввести норму, що дані 800 тисяч фізичних осіб-підприємців будуть внесені за принципом "мовчазної згоди". А для юридичних осіб планують ввести відповідальність, у разі якщо вони не встигнуть внести документи після подовження терміну.

... Читать дальше »

20.05.2015
  • 0
  • 987

ФОРМА №4: усе, що вам потрібно знати про подання інформації про бенефіціарів

Законом від 14 жовтня 2014 року № 1701 було внесено низку змін до Закону про держреєстрацію, і передбачено, що ЄДР юросіб та фізосіб-підприємців повинен містити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі контролера її засновника, якщо засновник - юридична особа (ст. 17 Закону про держреєстрацію).

В п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1701 було передбачено, що юрособи, зареєстровані до набрання ним чинності, подають держреєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінце ... Читать дальше »

19.05.2015
  • 0
  • 1740

Недостача товарів: правила податкового обліку

Згідно з п.п. «г» п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, то такий платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання. Також скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, відповідні податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту.

При здійсненні операцій відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, ... Читать дальше »

18.05.2015
  • 0
  • 910

Яким чином страхувальнику виправити помилки у звіті щодо сум нарахованого ЄВ до закінчення терміну її подання?

Відповідно до п. 1 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі - Порядок № 435) страхувальники, зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.
     
Згідно з п. 1 розд. V Порядку № 435 у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку. 
     
Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності, визначених цим Порядком. 
     
Якщо страхувальником до закінчення терміну подання Звіту подаються лише окремі таблиці за поточний ... Читать дальше »

18.05.2015
  • 0
  • 1010

Налоговая требует применять РРО на рынках

Пожалуй, одним из самых актуальных вопросов для плательщиков единого налога с начала этого года стал вопрос обязательного применения регистраторов расчетных операций (РРО). Поэтому на страницах газеты мы уделяем ему большое внимание и рассматриваем различные аспекты. Но и налоговая служба не стоит в стороне: в предвкушении появления большого количества неопытных пользователей РРО пытается максимально расширить их круг.

Наши читатели уже знают, что применять РРО при наличных расчетах единщики третьей группы обязаны с 1 июля 2015 года, а второй группы – с 1 января 2016 года. Как и ранее, работать без РРО вправе единщики первой группы, основную массу которых составляют самозанятые предприниматели-рыночники. Вместе с тем НКУ освобождает от применения РРО предпринимате­лей-единщиков всех групп при осуществлении деятельности на рынке. Но ГФС Украины решила иначе. Вот какое разъяснен ... Читать дальше »

18.05.2015
  • 0
  • 1101

Яким чином платниками ПДВ здійснюються передача та отримання податкових накладних, складених в електронній формі?

Відповідно до статті 201 Податкового кодексу України платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Згідно зі ст. 5 р. ІІ Закону України від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 851) електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа.

... Читать дальше »

14.05.2015
  • 0
  • 762

Понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ: нюанси розрахунку

У квітні підвищили зарплату. Чи можна враховувати понижуючий коефіцієнт з ЄСВ? Який період брати для розрахунку - початок року чи квітень? Завдяки Закону №219 від 02.03.2015 маємо 3 критерії застосування понижувального коефіцієнта ЄСВ. Суть запитання не дає можливості зрозуміти, на скільки на конкретному підприємстві була збільшена заробітна плата у квітні 2015 і чи має підприємство виконання одночасно всіх трьох критеріїв. Зверніть увагу, всі критерії базуються на даних 2014 року. Отже:

Критерій 1: база нарахування ЄСВ у розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці (БН(зо)) збільшилася на 20 і більше відсотків порівнян ... Читать дальше »

12.05.2015
  • 0
  • 1117

Эффект веселья: сколько праздников нужно Украине

В разных странах – разное количество выходных, подсчитали составители рейтинга Doing Business из Всемирного банка. В США, например, работодатель вовсе не обязан оплачивать сотрудникам нерабочие дни. В Китае минимальный оплачиваемый отпуск – 5 дней в год, в Канаде – 10, в Швеции – 25. Во Франции целых 30. К отпускам можно смело добавлять государственные праздники: их количество колеблется от семи в Мексике до 18 в Колумбии. В Австрии и Мальте, например, за год может быть до 38 оплачиваемых нерабочих дней.

Украина, где работники имеют право на минимальный оплачиваемый отпуск 18 дней в год, бл ... Читать дальше »

11.05.2015
  • 0
  • 1203
« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 157 158 »










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2024
Яндекс.Метрика