Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » 2014 » Июль » 1 » Сплата внесків до статутного фонду ТОВ
10:05
Сплата внесків до статутного фонду ТОВ

Для всіх господарських товариств передбачено обов’язкову наявність статутного капіталу, проте вимоги до його мінімального розміру в чинному законодавстві визначено тільки щодо акціонерних товариств. Розмір статутного капіталу ТОВ встановлюється на розсуд засновників.

Згідно з частиною 1 статті 144 Цивільного кодексу України статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю складається з вартості вкладів його учасників. Відповідно до статутного капіталу визначається мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів.

Статтею 86 Господарського кодексу України визначено, що вкладами учасників та засновників господарського товариства можуть бути будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), кошти, в тому числі в іноземній валюті. Вклад, оцінений у гривнях, становить частку учасника та засновника у статутному фонді товариства. Порядок оцінки вкладів визначається в установчих документах господарського товариства, якщо інше не передбачено законом.

Мінфін повідомив, що внесок засновника ТОВ до статутного капіталу підприємства оцінюється та фіксується у статутних документах в грошовій одиниці України за курсом Нацбанку і не підлягає переоцінці в подальшому у зв’язку зі зміною курсу іноземних валют.

В бухгалтерському обліку курсові різниці за зобов’язанням засновників з внесків до статутного капіталу підприємства, які мають бути здійснені в іноземній валюті, підлягають перерахунку з використанням валютного курсу на дату балансу та на дату погашення. Відповідно курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статутного капіталу, не можуть бути визнані доходом. Тому суми таких курсових різниць відображаються у складі додаткового капіталу (Лист Мінфіну від 05.12.2013 № 31-08310-06-10/29025).

Відповідно до пункту 5 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» операції в іноземній валюті при первинному визнанні відображають у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операції (дату визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і видатків). Таким чином, на дату реєстрації Статуту треба відобразити формування статутного капіталу за валютним курсом Нацбанку України на цю дату — Дт 46 «Неоплачений капітал» — Кт 40 «Зареєстрований (пайовий) капітал».

Оскільки заборгованість на рахунку 46 є монетарною, її слід перераховувати на кожну дату балансу та на дату здійснення розрахунків із визначенням курсової різниці.

Отже, законодавством передбачено можливість формування статутного фонду як в національній, так і в іноземній валютах. Але якщо сума статутного капіталу у Статуті зафіксована в гривні і окремо не прописана можливість внесення коштів засновником як в національній, так і в іноземній валютах, то внесок до статутного фонду у валюті буде вважатися порушенням законодавства. Але якщо все таки валютні кошти вже перераховані засновником, то для виправлення такої ситуації необхідно внести зміни до Статуту, передбачивши можливість сплати статутних внесків засновником у валюті з подальшою перереєстрацією статуту у встановленому законодавством порядку.

Зверніть увагу!

Внесок засновника ТОВ до статутного капіталу підприємства оцінюється та фіксується у статутних документах в грошовій одиниці України за курсом Нацбанку і не підлягає переоцінці в подальшому у зв’язку зі зміною курсу іноземних валют.

Категория: Консультации | Просмотров: 3765 | Добавил: Pantevg | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:


Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика