Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » 2014 » Август » 29 » Особливості оподаткування військовим збором
13:29
Особливості оподаткування військовим збором

Міжрегіональне головне управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників звертає увагу платників на те, що оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.

Ставка збору визначена п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового Кодексу України і становить 1,5 % від об’єкта оподаткування. Нарахування, утримання та сплата збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 1.5 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи визначені у ст. 171 Податкового Кодексу України, а саме:

 – особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

 – особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів є : податковий агент – для оподаткованих доходів з джерела їх походження в Україні; платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільнених від обов’язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.

Актуальну інформацію з даного питання розміщено Державною фіскальною службою України на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) у розділі 132 «Військовий податок».

Для цього використовуйте наступний шлях: sfs.gov.ua – Інформаційно-довідковий ресурс – Запитання-відповіді з бази знань – у другому порожньому рядку із запропонованого списку обрати категорію 132 «Військовий податок» – для перегляду відповіді натиснути поле «знак питання» .

Зверніть увагу, що періодично до електронного ресурсу ЗІР додаються нові питання і відповіді, які є офіційною точкою зору Державної фіскальної служби України і опрацьовані відповідними департаментами фіскальної служби/

Крім того, відповіді можна отримати в режимі реального спілкування зі спеціалістами Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України за номером 0 800 501 007 щоденно з 8-00 до 20-00, крім суботи та неділі. А також за телефоном гарячої лінії ГУ Міндоходів  у м. Києві: 461-77-00. 

Категория: Консультации | Просмотров: 615 | Добавил: Pantevg | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:


Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика