Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » Статьи » Налоговый учет

Збір за радіочастотний ресурс
Радіочастотний ресурс - частина радіочастотного спектра, придатна для передавання та/або приймання електромагнітної енергії радіоелектронними засобами і яку можливо використовувати на території України та за її межами відповідно до законодавства, а також на виділених для України частотно-орбітальних позиціях.

В Україні законодавчо використання радіочастотного ресурсу (далі -РР) регулюється законом № 1770 від 01.06.2000 р. та низкою законодавчих та нормативно-правових актів.

Користувачі РР поділяються на загальних і спеціальних.

Загальні користувачі поділяються на :

  • тих, кто використовує РР для надання телекомунікаційних послуг, за винятком розповсюдженния телерадіопрограм;
  • тих, хто здійснює розповсюдження телерадопрограм;
  • технологічних користувачів і радіоаматорів - без надання телекомунікаційних послуг.

Регулює цю сферу Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, або як її ще називають НКРЗІ. Вона здійснює свої повноваження виключно у сфері загального користування.

Просто так РР вам не дасть користуватися. Для цього необхідно отримати певні документи. Це можуть бути:

  • ліцензії на користування РР та дозволи на експлуатацію - для тих хто просто надає телекомунікаційні послуги;
  • ліцензій на мовлення, виданих Національною Радою з питань радіомовлення та телебачення;
  • дозволів на експлуатацію - для технологічних користувачів та аматорів.

У разі якщо попит на РР перевищую його наявність, то радіочастоти передаються у користування на конкурсних або тендерних засадах. Загальні користувачі не можуть використовувати РР спеціального призначення.

Певні види пристороїв які використовують радіохвилі можна використовувати і без отримання усіляких дозволів. Як ви вже зрозуміли до них відносяться рації, радіокеровані машинки, мобільні термінали тощо.

Користування РР здійснюється на платній основі у вигляді сплати щомісячних зборів. Основні норми щодо регулювання даного збору прописані в розділі XV ПКУ.

Ставки збору

Ставки збору визначені ст.320 ПКУ. На 2013 рік ставки збільшено на 7,9%. Ставки збору дифернційовано залежно від виду радіозв'язку і діапазону радіочастот і визначено за 1 МГц смуги радіочастот на місяць у гривнях.

Перелік користувачів РР подаються НКРЗІ до Міндоходів двічі на рік: до 1 березня та до 1 вересня, станом на 1 січня та 1 липня відповідно.

Порядок обчислення

Базовий податковий період дорівнює календарному місяцю. Платники збору обчислюють суму збору виходячі з виду радіозв'язку, розміру ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо.

Розрахунок збору подається щомісячно, на протязі 20 календарних днів після закінчення звітного періоду. Сплачується даний збір на протязі 10 календарних днів після граничного терміну подання звітності.

Якщо, наприклад, ліцензія або дозвіл почали діяти не з першого числа місяця, то сума збору розраховується пропорційно дням дії такої ліцензії або дозволу.

Також платники збору повинні надати до органів Міндоходів копії ліцензія на протязі місяця після їх видачі.

Відповідальність

У разі несплати щомісячного збору протягом шести місяців відповідна ліцензія, а також дозволи анулюється без компенсації збитків користувачу РР зі стягненням суми заборгованості в судовому порядку.

Автор матеріалу: Піскун Антон

Категория: Налоговый учет |
Просмотров: 1479 | Комментарии: 7 | Рейтинг: 0.0/0

Похожие материалы
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2024
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика