Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » Статьи » Налоговый учет

Збір за провадження діяльності у сфері розваг
Відповідно до норм Податкового кодексу діяльність у сфері розваг - господарська діяльність, яка полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь у яких не передбачає одержання призів (виграшів), зокрема боулінг, більярд, настільні ігри тощо.

У разі провадження такої діяльності суб'єкти господарювання є платниками цього збору та отримують у встановленому порядку торгові патенти. Винятком є провадження комп'ютерних та відеоігор (вони можуть не отримувати патент та не сплачувати відповідний збір).

Торговий патент придбавається для кожного окремого грального місця. Для отримання патенту необхідно подати заявку в Міністерство доходів та сборів за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг.

Разом із заявкою також надаються копії підтверджуючих документів. Патент видається протягом трьох днів з моменту подання заявки. Срок дії такого патенту - вісім календарних кварталів (тобто два роки).

Оригінал торгового патенту повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а за її відсутності - біля РРО; на фронтальній вітрині МАФу; на табличці в автомагазині, у приміщеннях  в яких провадять розважальну діяльність. Торговий патент має бути відкритий та доступний для огляду.

Дозволяється розміщувати нотаріально засвідчені копії патентів у вищезазначенних місцях.

За порушення порядку використання торгового патенту СГ сплачують штраф у розмірі збору за один квартал.

Якщо до патенту необхідно внести зміни, то для цього необхідно подати письмову заяву.

Ставки збору встановлюються місцевими органами влади з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати встановленної на початок року.

Ставка збору за здійснення діяльності у сфері розваг на квартал становить:

  • для використання грального автомата - розмір мінімальної заробітної плати;
  • для використання гральних доріжок кегельбана, боулінга - двохкратний розмір мінімальної заробітної плати за кожну доріжку;
  • для використання столів для більярда (крім столів для спортивних змагань) - розмір мінімальної ЗП за кожет стіл;
  • для провадження інших оплатних розважальних ігор - мінінмальна ЗП за кожне місце.

Під час придбання патенту СГ вносить суму збору за один квартал. На цю суму відповідно зменшується платіж, який необхідно буде зробити в останній квартал дії патенту.

Строки сплати збору становлять: не пізніше 15 числа місяця, що передує звітному кварталу. Збір сплачується за місцезнаходженням пункту надання послугу сфері розваг.

За несвоєчасну сплату збору торговий патент анулюється і накладаєть штраф у розмірі 50% від  ставок збору.

Якщо СГ здійснює таку діяльність без відповідного патенту, то на нього накладається штраф у восьмикратному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше восьмикратного розміру за один квартал.

Категория: Налоговый учет |
Просмотров: 1226 | Рейтинг: 0.0/0

Похожие материалы
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:


Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика