Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » Статьи » Налоговый учет

Вексельна форма розрахунків. Податковий облік

Вексельна форма розрахунків є досить поширеним явищем в житті багатьох підприємств. Адже виписати власний вексель може будь яке підприємство.

Ве́ксель— цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця або його наказ третій особі сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя (векселедержателю).

Вексельна форма розрахунків та їх умови обов'язково мають оформлюватись договорами або передбачатись ними. Тобо в договорі повинно бути прописано, що в майбутньому може бути застосована вексельна форма розрахунків або має бути укладений новий договір. Відсутність такой умови може призвести до визнання такого договору неукладеним або недійсним з усіма наслідками.

В залежності від форми та способу використання розрізняють:

  • Простий— просте і нічим не обумовлене зобов'язання векселедавця сплатити власнику векселя у вказаний строк у вказаному місці вказану суму.
  • Переказний (тратта) — це письмовий наказ векселедавця платнику (трасату) про сплату векселедержателю певної суми грошей у визначеному місці у визначений час. Причому отримувачем коштів може виступати як перший векселедержатель (ремітент), так i кожний з наступних векселедержателів (індосат).
  • Казначейский - це вид державного цінного паперу, який засвідчує безумовне грошове зобов’язання Державного казначейства України сплатити після настання строку визначену суму грошових коштів власнику векселя.

Видавати прості і переказні векселі можна лише для оформлення грошового обігу за фактично поставлені товари, виконані роботи або надані послуги.

За видачу векселя без наявності грошового боргу або без визначення у відповідному договорі із зазначенням суми платежу, що є більшою від суми зобов'язань трасата перед трасантом накладається штраф у розмірі від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ). 

У разі якщо вексель видано на території України і місце платежу знаходиться також на території України, то такий вексель складається державною мовою.

Платіж за векселем на території України здійснюється виключно у безготівковій формі, про що чітко написано в ст.6 Закону про облік векселів.

В податковому обліці операції з цінними паперами належать до операцій особливого виду. Платник податків веде окремий податковий облік фінансових результатів за цінними паперами (за окремими видами цінних паперів наростаючим підсумком з початку року.

Номінальна вартість неоплачених векселів не змінює податкових зобов'язань і не включається до складу доходів. У разі видачі вескеля одна форма зобов'язань перетікає в іншу, а отже не змінює суми податкових зобов'язань з податку на прибуток.

Для довідки:

Векселі можуть з'являтись в обігу внаслідок реальних угод, або ж бути фіктивними (безгрошовими), до яких відносять підроблені, дружні, бронзові векселі.

  • Підроблений вексель — це вексель, в якому міститься підроблений підпис векселедавця, або акцептанта, фальсифіковано вексельну суму чи строк погашення. Підроблення здійснюється з метою отримання коштів у банку під даний вексель.
  • Дружній (приятельський) вексель акцептується з метою надання допомоги в отриманні кредиту під вексель неплатоспроможній особі. Як правило, обидва суб'єкти угоди акцептують векселі один на одного для того, щоб згодом отримати під них кредит у банку. Такі векселі, коли кілька суб'єктів виступають то векселедавцем (платником), то векселедержателем (покупцем), називають зустрічними(однак зустрічні векселі не завжди є фіктивними, оскільки вони можуть з'являтись і в результаті реальних торговельних відносин між контрагентами).
  • Бронзовий вексель виписується на ім'я неіснуючої або заздалегідь неплатоспроможної особи. Метою подібної операції є отримання кредиту чи збільшення заборгованості неплатоспроможної особи для того, щоб майно банкрута залишилось у близьких йому осіб, замість того, щоб перейти у власність реальних кредиторів. Незважаючи на економічну дефектність дружніх та бронзових векселів, у них немає юридичних дефектів, оскільки підписи не фіктивні, наявні усі реквізити.


Google
Категория: Налоговый учет |
Просмотров: 3906 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0

Похожие материалы
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2024
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика