Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » Статьи » Налоговый учет

Податковий облік у ОСББ
ОСББ створюється як неприбуткова організація і не має на меті отримання прибутку. Як і всяка неприбуткова організація вона має бути зареєстрована в Реєстрі неприбуткових організацій і установ (далі - Реєстр).  ОСББ вноситься до Реєстру з ознакою неприбутковості - 0015. У цієї групи від оподаткування звільняються доходи отримані у вигляді:
1) внесків, коштів або майна, що надходять для забезпечення основної діяльності;
2) пасивних доходів (проценти, дивіденди, роялті та ін.).
Якщо ОСББ буде отримувати доходи з інших джерел то воно зобов'язане сплатити податок на прибуток з цих доходів зменшених на відповідну суму витрат, які пов'язані з отриманням цих доходів, але не вище суми таких доходів.У витратах не враховується сума нарахованої амортизації. Одним із найпоширеніших доходів з яких доведеться платити податок на прибуток є орендна плата.
Транзитні платежи не відображаються в податковому обліку ОСББ. До таких платежів належать платежі мешканців ОСББ, які потім перераховуються постачальникам електроенергії, води та інше.
При бажанні ОСББ може зареєструватися платником ПДВ в загальному порядку.
Найбільш розповсюдженим випадком коли в ОСББ можуть виникати податкові зобов'язання є ситуація коли ОСББ встановлює окрему плату за проведення транзитних платежів або відбувається здача приміщень в оренду. Самі транзитні платежі не є об'єктом оподаткування ПДВ. Не є об'єктом оподаткування ПДВ і кошти, що надходять від власників приміщень на утримання і ремонт цих приміщень.

Експерт сайту buhgalter24.at.ua Піскун А.Є.
Google
Категория: Налоговый учет |
Просмотров: 1785 | Рейтинг: 0.0/0

Похожие материалы
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:


Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика