Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » Статьи » Налоговый учет

Авансові внески з податку на прибуток
Як відомо всім, або майже всім платникам податків з 01.01.2013 р. запроваджено сплату авансових внесків з податку на прибуток і спрощено процедуру звітування з цього податку. Цю тему вже не раз обговорювали і дуже багато писали, як в інтернеті так і в друкованих виданнях і наша стаття буде так сказати підсумовувати все сказане та написане. Отже почнемо.

Платники авансових внесків.

Авансовий внесок з податку на прибуток щомісяця сплачують суб'єкти господарювання, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період перевищують 10 млн.грн. Тобто, якщо у вас дохід за минулий рік, тобто 2012 становить 10 млн. і більше, то ви повинні сплачувати ці внески, якщо менше - то ні.

Розрахунок авансових внесків платникам податків необхідно було подати у складі річної декларації з податку на прибуток. Визначена там сума є узгодженою сумою грошових зобов'язань.

Розмір авансового внеску становить не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за минулий рік. Також нагадаємо, що за січень-лютий 2013 р. необхідно було сплатити 1/9 суми нарахованого податку за 9 місяців 2012 р.

Для більшої наглядності розглянемо приклад.

ТОВ "Сонечко" за підсумками 9 місяців 2012 р. мало дохід у розмірі 12 млн.грн., витарти підприємство склали 10,2 млн.гр., прибуток до оподаткування - 1,8 млн.грн. Ставка податку в 2012 р. - 21%. У січні-лютому платник мав сплатити би таку суму: 1,8 млн *0,21=378 тис.грн., отже 378 тис.грн/9= 42 тис. грн. За підсумками року прибуток підприємства склав 2,4 млн.грн. Отже в березні-грудні 2013 р до сплати виходить така сума: 2,4 млн*0,21=504 тис.грн; 504 тис.грн/12=42 тис.грн.

Особливості сплати авансових внесків

Для платників авансових внесків, які за підсумками 1 кварталу звітного року отримали збиток ПКУ  передбачено право подання податкової та фінансової звітності за 1 квартал і у 2-4 кварталі не здійснювати сплату авансових внесків, а визначати суму до сплати по даним податкових декларацій за 2-4 квартал  поточного року.

Якщо платник податку за підсумками минулого року отримав збиток або не отримав прибутку, то податкові зобов'язання не нараховувались і не мали базового показника для нарахування авансових внесків, але за підсумками 1 кварталу 2013 р. отримали прибуток, то такий платник податку повинен подати декларацію з податку на прибуток за перше півріччя, 9 місяців та рік і сплатити податкові зобов'язання визначене в цих деклараціях.

Не сплачують авансових внесків і платники які в 2013 році переходять із спрощеної системи на загальну. Такі платники сплачують податок за підсумками року.

Також не сплачують авансових внесків платники, які повинні були їх сплачувати, але перейшли на спрощену систему.

Хто не сплачує авансових внесків.

До цієї категорії належать:

  • платники у яких дохід за минули рік менше 10 млн.грн;
  • новостворені підприємства;
  • виробники сільськогосподарської продукції;
  • неприбуткові організації.

Але, якщо доходи неприбуткових організацій отримані протягом звітного року із джерел визначених ст. 157 ПКУ на кінець 1 кварталу перевищують 25% загальних доходів, то така  неприбуткова організація за підсумками 1 кварталу мала б подати звіт і сплатити належні суми податку.

Строки подання звітності і сплати податку.

Нагадаємо, що основною новацією 2013 року стало подання податкової звітності з податку на прибуток разом із фінансовою раз на рік. При цьому платники повинні подати таку звітність на протязі 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду.

Квартальні декларації подаються на протязі 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду.

Податкові зобов'язання сплачуються самостійно на протязі 10 календарних днів, що настають за граничним строком подання звітності.

Авансові внески підлягають сплаті щомісяця до 30 числа звітного місяця. Строк сплати авансових внесків не переноситься, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день.

Відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату авансових внесків.

Якоїсь відмінності від несплати інших податків не спостерігається, а саме:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
  • пр и затримці понад 30 календарних днів - 20% від суми погашеного податкового боргу.

До цього усього також нараховується пеня за кожен день прострочення у розмірі 120 % ставки НБУ.

Автор статті: Піскун Антон

Google
Категория: Налоговый учет |
Просмотров: 2624 | Рейтинг: 0.0/0

Похожие материалы
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2024
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика