Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » Статьи » Бухгалтерский учет

Учет внешнеэкономических операций с давальческим сыръем
Ми вже раніше писали про податковий облік операцій з давальницькою сировиною. Тепер настала черга бухгалтерського. І розглянемо дві ситуації, а саме: резидент виступає замовником, а нерезидент - виконавцем і навпаки. Отже почнемо.
За основу візьмемо наступні документи: Митний кодекс, Податковий кодекс, П(с)БО 9 та П(с)БО 21.

Резидент - виконавець, а нерезидент - замовник.

Давальницька сировина, що надійшла на митну територію, поміщується у митний режим переробки на митній території. Поміщення у цей режим здійснюється з умовним звільненням від оподаткування. Якщо умови митного режиму переробки не дотримано, або планується, що частина продукції не буде рекспортовано то в такому випадку треба сплатити митні платежі, ПДВ, акцизних податків з  тієї частини яка залишається.

Фінансові гарантії можуть надаватися у формі грошової застави або у вигляді документу. У бухгалтерському обліку сума наданої гарантії відображається на позабалансовому рахунку 05"Гарантії та забезпечення надані". При виконанні зобов'язання, забезпеченого гарантією, вона повертається. У цей момент ця сума списується з рахунку 05.

Якщо ж зобов'язання не виконується, за рахунок фінансової гарантії митними органами здійснюється перерахування митних платежів до бюджету, в бухгалтерському обліку відповідно робиться запис: Дт 93 "Витрати на збут" та Кт377 "Розрахунки з іншими дебіторами".

Право власності на сировину належить замовнику, тож отриману сировину обліковують на рахунку 022 "Матеріали прийнятті для переробки" за заставною (митною) вартістю.

Усі витрати з переробки обліковуються на рахунку 23 "Виробництво".

Дохід від виконання робіт обліковується на субрахунку 703 "Дохід від реалізації робіт та послуг".

Собівартість їх реалізації відображається на рахунку 903 "Собівартість реалізованих робіт та послуг".

Оплата послуг з перобки здійснюється зазвичай в іноземній валюті, тож для відображення таких операцій треба застосовувати норми П(с)БО 21.

Якщо оплата здійснюється грошима.

Якщо першою подією є підписання акту виконаних робіт з переробки (Дт362 Кт703) сума доходу та заборгованості відображаєьтся за курсом на дату підписання акту. За такою заборгованістю слід буде розраховувати курсові різниці.

Курсова різниця відображається залежно від того позитивна або негативна вона буде - за субрахунком 714 "Дохід від операційної курсової різниці" або 945 "Витрати від операційної курсової різниці". При цьому сума доходу не перераховується.

Якщо першою подією була оплата (Дт312 Кт362) то сума заборгованості відображається за курсом на день отримання передоплати. Курсові різниці не нараховуються.

При підписанні акту виконаних робіт дохід визначається по курсу на дату отримання передоплати.

Бухгалтерські проводки по відображенню таких операцій дивіться тут.

Якщо оплата здійснюється частиною давальницької сировини або продукцією переробки.

Вартість отриманої сировини чи продукції оцінюється із застосування валютного курсу на дату здійснення операції (з датою Вантажно-митної декларації, далі-ВМД). Курсові різниці не нараховуються. На дату підписання акту дохід визначається за курсом на дату отримання сировини. Залишки на 362 і 632 взаємно зараховуються.

Резидент - замовник, а нерезидент - виконавець

Право власності на сировину залишається у замовника, тому вартість сировини продовжує обліковуватися в бухгалтерському обліку замовника. Передача сировини на переробку відображається записом Дт206 Кт201(26,28 тощо).

Якщо отримана продукція переробки надалі буде продаватися, то її обліковують на рахунку 28. Якщо використовуватиметься як напівфабрикат чи комплектуючий виріб, то її будуть обліковувать за дебетом рахунку 202,  якщо з іншою метою то за дебетом відповідного рахунку.

Давальницька сировина, що передається нерезиденту поміщується у митний режим переробки за межами митної території. До цього режиму застосовують заходи нетарифного регулювання за умови повернення сировини або продуктів її переробки на митну територію у режимі імпорту.

Якщо умовами договору передбачено розрахунок частиною давальницької сировини, то така частина  декларується у митному режимі експорту.

Якщо продукти переробки або частина сировини буде реалізовуватись за кордоном то таку частину показують у митному режимі експорту.

При ввезені продуктів переробки застосовується часткове звільнення від оподаткування митними платежами згідно якого сплаті підлягає позитивна різниця між сумою платежів, нарахованого на продукти переробки, та сумою митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі імпорту відповідних товарів, вивезених за межі митної території для переробки.

Те ж саме стосується і ПДВ.

Оплата виконаних робіт коштами в іноземній валюті

Якщо першою подією є дата підписання акту, то сума заборгованості та вартості робіт у вартості запасів відображається за валютним курсом на дату підписання акту. По такій заборгованості розраховуються курсові різниці.

Якщо першою подією є оплата то сума заборгованості відображається за валютним курсом на дату здійснення такої оплати. На дату підписання акту вартість таких робіт включається до собівартості запасів зі валютним курсом на дату здійснення оплати.

Автор статьи: Пискун Антон
Google
Категория: Бухгалтерский учет |
Просмотров: 1529 | Комментарии: 2 | Теги: ВЭД | Рейтинг: 0.0/0

Похожие материалы
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2024
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика