Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » 2015 » Апрель » 2 » Зміни до порядку нарахування ЄСВ діють з 13 березня 2015 року
18:10
Зміни до порядку нарахування ЄСВ діють з 13 березня 2015 року

Яка дата опублікування Закону України про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці (№219-VIII)?

Фактично новий - другий механізм зниження ставки ЄСВ передбачено Законом України від 02.03.2015 р. № 219-VIII "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці", який опубліковано в “Голос України” від 12.03.2015 р. N 44. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, отже дата набрання чинності 13.03.2015 р. 

Законом додано новий п. 9-5 розділу VIII Закону України від 08.07.2010 р. № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", в якому визначені нові умови для зниження ставки ЄСВ для роботодавців. Право на зменшення ставки ЄСВ мають роботодавці – юридичні та фізичні особи, фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно і  використовують працю інших осіб на умовах трудового договору. Застосування понижуючого коефіцієнта можливе при нарахуванні ЄСВ на зарплату, винагороду за договорами ЦПХ, лікарняних та допомоги по вагітності та пологах. Ставка ЄСВ зменшується, якщо одночасно виконується три умови:

- база нарахування ЄСВ в розрахунку на одного працівника у звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків у порівнянні з середньомісячною базою нарахування ЄСВ платника за 2014 рік в розрахунку на одного працівника;

- після застосування коефіцієнта середній платіж на одного працівника в звітному місяці буде не менше, ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік, тобто допускається збільшення кількості застрахованих осіб не більше ніж у два рази.

Категория: Новости законодательства | Просмотров: 835 | Добавил: Pantevg | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика