Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » 2014 » Ноябрь » 13 » НБУ підвищив облікову ставку до 14%
09:41
НБУ підвищив облікову ставку до 14%

Національний банк України (НБУ) підвищив облікову ставку з 12,5% до 14%. Згідно з повідомленням на сайті регулятора, ставка підвищується з 13 листопада. “Правління НБУ прийняло постанову про регулювання грошово-кредитного ринку від 12 листопада 2014 №719, яким зокрема передбачено встановити з 13 листопада 2014 облікову ставку в розмірі 14,0%”, – йдеться в повідомленні.

В НБУ нагадали, що приріст індексу споживчих цін у річному вимірі в жовтні 2014 року збільшився до 19,8%: прискорення інфляції відбувалося як за рахунок підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів (на 25,8% в річному вимірі), так через знецінення обмінного курсу гривні до долара, що склало за січень-жовтень 2014 58,9%.

“Погіршення ринкових очікувань і подальша девальвація гривні обумовлюють додатковий інфляційний тиск, який за прогнозами НБУ буде залишатися підвищеним і на початку наступного року”, – вважають у Нацбанку.

Також регулятор підкреслив, що незважаючи на суттєві реформістські зусилля уряду України і НБУ основні макроекономічні показники мають тенденцію до погіршення. “Зокрема, зниження реального ВВП у третьому кварталі склало 5,1% порівняно з 4,6% і 1,1% у другому і першому кварталах 2014 відповідно”, – нагадали в НБУ.

Також, в липні-жовтні цього року після певного зростання відновився відтік депозитів населення в національній валюті (16,8 мільярдів гривень) і домінування чистого попиту на готівкову валюту (у липні-жовтні – 1 мільярд доларів).

Згідно з повідомленням НБУ, вжиті стабілізуючі заходи вимагають посилення за рахунок застосування інструментів процентної політики в напрямі збільшення внутрішньої вартості гривні. В НБУ також підкреслили, що збільшення облікової ставки на нинішньому етапі матиме мінімальний вплив на розвиток реального сектора економіки, оскільки кредитна активність банків залишається низькою через підвищений рівень ризиків ділового середовища.

Категория: Новости законодательства | Просмотров: 544 | Добавил: Pantevg | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:


Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика