Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » 2014 » Апрель » 23 » Кошти від благодійної організації у вигляді допомоги на лікування та медичне обслуговування фізичної особи не підлягають оподаткуванню подат
10:50
Кошти від благодійної організації у вигляді допомоги на лікування та медичне обслуговування фізичної особи не підлягають оподаткуванню подат

Згідно з пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового Кодексу України (далі - Кодекс) до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації.

Зазначені норми Кодексу можуть бути застосовані за наявності відповідних документів, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Такі документи мають підтвердити потребу громадянина в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану), надання йому послуг, що ідентифікують їх постачальника та фізичну особу (платника податку), якій надаються такі послуги, їх обсяги та вартість: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документ.

Кодекс не визначає відмінностей в оподаткуванні ПДФО сум допомоги для оплати вартості таких послуг в Україні або за кордоном.

Роз’яснення з даного питання надано Узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою Наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.04.2014 № 235.

 

Інформаційно-комунікаційнe управління

Міжрегіонального головного управління –

Центрального офісу з обслуговування

великих платників

Категория: Консультации | Просмотров: 496 | Добавил: Pantevg | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:


Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика