Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » 2015 » Апрель » 14 » Які штрафи за порушення застосування реєстраторів розрахункових операцій
20:54
Які штрафи за порушення застосування реєстраторів розрахункових операцій

ДПІ у Голосіївському районі звертає увагу платників податків, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за порушення вимог Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», застосовуються фінансові санкції.

У разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

  • вчинене вперше — штраф 1 грн.;
  • вчинене вдруге — 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);
  • за кожне наступне вчинене порушення — у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Також за порушення вимог Закону № 265 посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення до осіб, які здійснюють розрахункові операції з порушенням, встановленого Законом № 265 порядку проведення розрахунків, застосовується штраф у розмірі від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб — від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб — від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас податківці нагадують, що вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабіне міністрів України від 18.02.2002 року № 199, визначено формат і розрядність даних, що зберігається у фіскальній пам’яті РРО, у якому передбачено відображення не менше 6 груп з оподаткування товарів (послуг).

Відповідно до підпункту 3.5 розділу 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614, рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6-ти. Тож акцизний податок із роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатись у фіскальному чеку як окрема податкова група.

Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону України № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням інтернету, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

 
Категория: Консультации | Просмотров: 682 | Добавил: Pantevg | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:


Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика