Якщо у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб перебуває об’єкт житлової нерухомості, то платники податку на нерухомість визначаються наступним чином:
- якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
- у разі, коли такий об’єкт перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений на частки між власниками, платником податку є одна з осіб-власників, визначена за їх згодою (якщо інше не встановлено судом);
- якщо ж об’єкт, що перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, поділений між ними в натурі, то платником є кожна з цих осіб за належну їм частку.
Податок на нерухомість сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету. База оподаткування об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи, обчислюється органом ДПС на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Такі відомості надаються безоплатно органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.
Разом з тим, юридичні особи обчислюють базу оподаткування самостійно, виходячи з житлової площі об’єкта та на підставі документів, які підтверджують право власності на нього.
Сплачувати податок зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою житловою площею більше 120 і будинком, житлова площа якого перевищує 250 квадратних метрів.
Прес-служба ДПС у Дніпропетровській області