Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » 2014 » Октябрь » 16 » Гаряча лінія про зміни в оподаткуванні, пов’язаних із введенням в дію Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636
22:43
Гаряча лінія про зміни в оподаткуванні, пов’язаних із введенням в дію Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636

Днями в ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія». На запитання платників відповідав заступник начальника інспекції Дмитро Карташов.
   
   Більшість абонентів звертались із запитаннями стосовно змін в оподаткуванні, пов’язаних із введенням в дію Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636 «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».
   
   Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «Гарячу лінію» :
   
1. З якого періоду застосовуються особливі умови оподаткування на території ВЕЗ "Крим"?
   
   Відповідь: Закон України «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12 серпня 2014 року № 1636-VII був опублікований в газеті «Голос України» від 26 вересня 2014 року № 184. Отже, відповідно до статті 1 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» цього закону, він набрав чинності 27 вересня 2014 року.
   
   Закон № 1636 регламентує питання, пов’язані з веденням бізнесу та оподаткуванням у ВЕЗ «Крим» та доповнює інші нормативно-правові документи, що регламентують різні сфери відносин між Кримом та материковою Україною в умовах сьогодення.
   
2. На який термін створена вільна економічна зона "Крим" та де проходять її межі?
   
   Відповідь: Вільна економічна зона "Крим" запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності Закону України «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12 серпня 2014 року № 1636-VII, тобто, з 27 вересня 2014 року.
   
   Проте строк дії ВЕЗ "Крим" може бути продовжено або скорочено законом України.
   
   При цьому відповідно до пункту 2.3 статті 2 Закону № 1636 закінчення режиму тимчасової окупації не є підставою для припинення дії ВЕЗ "Крим".
   
   ВЕЗ "Крим" запроваджується у межах двох адміністративно-територіальних одиниць України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Адміністративний кордон між територією ВЕЗ "Крим" та іншою територією України збігається із суходільним адміністративним кордоном між Автономною Республікою Крим та Херсонською областю. Територія ВЕЗ "Крим" не поширюється на виключну морську економічну зону України. На територію ВЕЗ "Крим" поширюються норми Договору з відкритого неба 1992 року.
   
3. Як у фізичної особи будуть оподатковуватись доходи від здачі в оренду нерухомості, розташованої в Криму, якщо податкова адреса (прописка) - в Києві?
   
   Відповідь: Фізичні особи, які мають податкову адресу не на території ВЕЗ "Крим", а на іншій території України, то з метою оподаткування вони прирівнюються до резидентів.
   
   Якщо такі особи отримують доходи з джерелом їх походження з території ВЕЗ "Крим", то оподатковують їх як іноземні доходи за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України.
   
   Про це зазначається в пунктах 5.3, 5.7 статті 5 Закону № 1636.
   
   Щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету, то слід зазначити, що платники податку, які отримують іноземні доходи та доходи не від податкових агентів, зобов'язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів відповідно до підпункту 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Податкового кодексу України.
   
   При цьому, під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (пункт 164.4 статті 164 Податкового кодексу України). Особливості оподаткування іноземних доходів наведені в пункті 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.
   
   Відповідно до пункту 171.2 статті 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету ПДФО з іноземних доходів, є платник податку.
   
4. Як оподатковуються доходи (зарплата) фізичних осіб, які мають податкову адресу (прописку) на території ВЕЗ "Крим"?
   
   Відповідь: Фізичні особи, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим", з метою оподаткування прирівнюються до нерезидентів.
   
   Про це зазначається в пункті 5.3 статті 5 Закону № 1636.
   
   Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регулюється пунктом 170.10 статті 170 Податкового кодексу України.
   
   Згідно з підпунктом 170.10.1 пункту 170.10 статті 170 Податкового кодексу України доходи з джерелом їх походження в Україні, які нараховуються на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами цього розділу для нерезидентів).
   
   Отже роботодавці – резиденти за своїм місцезнаходженням оподатковують доходи (заробітну плату та інші подібні виплати та компенсації) найманих працівників, які мають постійне місце проживання на території ВЕЗ "Крим", за загальними правилами (пункт 5.8 статті 5 Закону № 1636).
   
   Відповідно до пункту 171.2 статті 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету ПДФО з доходів з джерелом їх походження в Україні, є податковий агент.
   
5. Чи несуть відповідальність за невиконання обов’язків щодо сплати ЄСВ особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження на території АР Крим або м. Севастополя?
   
   Відповідь: Тимчасово на період дії особливого правового режиму, визначеного Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» 15 квітня 2014 року № 1207-VII (закон набув чинності з 27 квітня 2014 року), зупиняється застосування до платників ЄСВ із місцезнаходженням (місцем проживання) на тимчасово окупованій території України норм щодо відповідальності за несплату ЄСВ.
   
   Крім того особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження на території АР Крим або м. Севастополя, звільняються від обов'язків сплати ЄСВ та застосування РРО під час провадження їхньої підприємницької діяльності на такій території.
   
   Зазначене регламентується пунктом 12.3 статті 12 Закону № 1636-VII (закон набув чинності з 27 вересня 2014 року).

Категория: Новости законодательства | Просмотров: 912 | Добавил: Pantevg | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика