Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » 2014 » Июль » 17 » До відома платників податків, зборів, платежів! Про обкладення податком на додану вартість медичних препаратів
15:16
До відома платників податків, зборів, платежів! Про обкладення податком на додану вартість медичних препаратів

МГУ Міндоходів – Центральний офіс з обслуговування великих платників повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року № 216 затверджено Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків (далі – Постанова №216). Вказана постанова набрала чинності 2 липня 2014 року (в день опублікування  в журналі «Урядовий кур’єр» № 116).

Нагадуємо, постанова Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 118 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків» (далі – Постанова №118) діяла до 01 липня 2014 року, таким чином виникла необхідність затвердження нового переліку медичних виробів.

Постановою №216 передбачено запровадження зниженої ставки податку на додану вартість на всі медичні вироби, що відповідає підходу Європейського Союзу, відображеному в Директиві Ради 2006/112/ЄС про спільну систему податку на додану вартість. Відповідно до статті 98 зазначеної Директиви, знижені ставки застосовуються лише до поставки товарів або послуг за категоріями, визначеними в Додатку III, у якому, серед іншого, наведена фармацевтична продукція, медичне обладнання, допоміжні та інші пристрої.

Таким чином, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів до 1 липня 2014 року оподатковувалися податком на додану вартість за ставкою 7 % згідно з переліком, затвердженим Постановою № 118, а з
2 липня 2014 року – згідно з переліком, затвердженим Постановою №216.

Операції платників податку з постачання на митній території України медичних виробів, а також операцій з їх ввезення на митну територію України, що здійснювалися 1 липня 2014 року, оподатковуються податком на додану вартість за ставкою 20 %.

 

Інформаційно - комунікаційнe управління Міжрегіонального головного управління – центрального офісу з обслуговування

великих платників

Категория: Консультации | Просмотров: 628 | Добавил: Pantevg | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:


Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2021
Яндекс.Метрика