Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » Статьи » Налоговый учет

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу

Основні моменти

Для початку визначимо терміни, якими ми будемо оперувати.

Перша реєстрація транспортного засобу - реєстрація, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

Першій реєстрації підлягають також і ненові автомобілі, до яких відносяться ті, що вже використовувалися, проте не були зареєстровані на території України.

Новим вважається транспортний засіб (далі - ТЗ), що немає актів державної реєстрації уповноважених органів, у тому числі іноземних, які дають право на його експлуатацію.

Використовувані ТЗ - ТЗ на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними видано реєстраційні документи, що дають право на експлуатацію.

Роком виготовлення ТЗ вважається календарна дата (день,місяць,рік). У разі неможливості визначення дати, такою датою вважають 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.

Державна реєстрація транспортних засобів

Основним регулюючим документом що всіх дій пов'язаних з реєстрацією є Порядок №1388 "Порядок державної реєстрації....." від 07.09.1998 р.

ТЗ реєструються за юридичними та фізичними особами в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції. Транспортні засоби,що належать фізичним особам-підприємцям реєструються за ними як за фізичними особами. Якщо ТЗ належить декільком фізичним або юридичним особам то за їх письмовою заявою такий транспорт реєструється за однією із осіб, а у разі відсутності одного із співвласників - на підставі його письмової заяви завіреної нотаріально.

Власники ТЗ та особи, які експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) повинні зареєструвати (перереєструвати) ТЗ протягом 10 діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації може бути подовжений при наявності поважних причин та їх документального підтвердження.

Документи необхідні для реєстрації

Щоб зареєструвати ТЗ необхідне подання власником особисто заяви разом з документами, що підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення, відповідність конструкції вимогам правил дорожнього руху.

Документами, що підтверджують правомірність придбання ТЗ є:

  • довідка-рахунок, видана суб'єктом господарювання діяльність якого пов'язана з реалізацією ТЗ;
  • договори та угоди укладені на товарних біржах на спеціальних бланках;
  • копії рішень суду де  зазначено власників транспортних засобів;
  • довідка органів соціального захисту (або ФССНВ), що виділило автомобіль;
  • акт приймання-передачі ТЗ виданих виробником;
  • митна декларація;
  • договір фінансового лізингу.

Місце реєстрації

ТЗ юридичних осіб реєструються за місцезнаходженням таких осіб. Якщо місце стоянки розташована за місцем розташування філій або представництв, то такі ТЗ реєструють за місцем їх стоянки.

У свідоцтві про реєстрації (технічному паспорті) зазначаються юрособа, місцезнаходження такої особи та місце стоянки.

Реєстрація фізичними особами здійснюється за місцем звернення незалежно від місця реєстрації або проживання такої особи. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) такої особи.

Платники збору та об'єкти оподаткування

Платники - юрособи та фізособи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні ТЗ які відповідно до ст. 232 Податкового кодексу є об'єктами оподаткування. А до них належать:

"232.1.1. колісні транспортні засоби, крім:

а) транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що закріплені на праві оперативного управління за військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями Збройних Сил України, які повністю утримуються за рахунок бюджету, крім тих, що віднесені до транспортної групи, в порядку, визначеному головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, оборони і військового будівництва;

б) транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що закріплені на праві оперативного управління за військовими формуваннями головного органу в системі центральних органів виконавчої влади у сфері охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, безпеки дорожнього руху, які повністю утримуються за рахунок бюджету, крім тих, що віднесені до транспортної групи, в порядку, визначеному таким головним органом;

в) транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що закріплені на праві оперативного управління за підрозділами служби цивільного захисту, які повністю утримуються за рахунок бюджету, крім тих, що віднесені до транспортної групи, в порядку, визначеному головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення;

г) транспортних засобів вантажних, самохідних, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані, - товарна позиція 8709 згідно з УКТ ЗЕД ;

ґ) транспортних засобів швидкої медичної допомоги;

д) машин і механізмів для сільськогосподарських робіт - товарні позиції 8432 і 8433 згідно з УКТ ЗЕД ;

е) причепів (напівпричепів);

є) мопедів;

ж) велосипедів;

232.1.2. судна, зареєстровані у Державному судновому реєстрі України або у Судновій книзі України;

232.1.3. літаки і вертольоти, зареєстровані у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України або у Реєстрі державних повітряних суден України, крім:

а) літаків і вертольотів Збройних Сил України;

б) літаків і вертольотів головного органу у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення, а також органів управління та сил цивільного захисту, що виконують завдання цивільного захисту. "

База оподаткування

І знову процитуємо Податковий кодекс.

Стаття 233. База оподаткування збором

233.1. База оподаткування визначається:

233.1.1. для колісних транспортних засобів:

а) для мотоциклів, легкових автомобілів (крім легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном), автобусів (у тому числі мікроавтобусів), тракторів, вантажних автомобілів (у тому числі сідельних тягачів, інших спеціалізованих та спеціальних вантажних транспортних засобів, інших колісних транспортних засобів) - за об'ємом циліндрів двигуна в куб. сантиметрах;

б) для легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном, - за потужністю двигуна в кВт;

233.1.2. для суден:

а) для суден, обладнаних двигуном, - за потужністю двигуна в кВт;

б) для суден, які не обладнані двигуном, - за довжиною корпусу судна в сантиметрах;

233.1.3. для літаків, вертольотів - за максимальною злітною масою.

233.2. База оподаткування для транспортних засобів, зазначених у пункті 233.1 цієї статті, визначається окремо для кожного транспортного засобу.

Ставки збору

З 01 січня 2013 р.набрав чинності Закон № 5503, яким передбачено перегляд ставок податку з урахуванням інфляції. Внесеними змінами підвищено ставки збору на більшість ТЗ.

Зі ставками збору на 2013 рік можна ознайомитись тут: Ставки збору за першу реєстрацію транспортних засобів 2013

Звітність

Після першої реєстрації ТЗ юридичні особи повинні подати до своєї податкової та за місцем реєстрації транспорту розрахунок з такого збору за формою затвердженою наказом № 1405. За його неподання можуть застосовуватись штрафні санкції. Фізособи такий розрахунок не подають.

Пільги щодо збору.

Від сплати збору звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

У разі відчуження транспортних засобів особи, які отримали такі транспортні засоби у власність, зобов'язані сплатити збір за ставками у порядку та на умовах, передбачених ПКУ.

Приклади розрахунку суми збору

1. Легковий автомобіль Тойота з двигуном 3456 см.куб. 2012 р. випуску зареєстрованого в Україні 10.01.2013 р. Ставка збору для такого авто 29.38 грн за 100 см.куб., коефіцієнт дорівнює 1. Тож сума збору = 34.56х29.38х1=1015.37 грн.

2.Вантажний автомобіль Івеко з двигуном 12882 см.куб.2006 р.випуску зареєстрованого 16.01.13 р. Ставка збору - 23.50, коефіцієнт - 2. Тож до бюджету треба сплатити 128.82х23.50х2=6055.54 грн.

Інші види транспорту

Якщо ви реєструєте водний транспорт, то Вас у ДАІ не приймуть, а Вам треба звернутися до УКРМОРРІЧІНСПЕКЦІЇ.

Якщо ви щасливий власник повітряного транспорту, то Вам треба йти до Міноборони і вас занесуть до Державному реєстрі повітряних суден України.


Автор статьи: Пискун Антон


Google
Категория: Налоговый учет |
Просмотров: 8644 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 5.0/1

Похожие материалы
Всего комментариев: 1
1 Ltn Led  
0
Светодиодные светильники от производителя! Экономия от 30% при гарантии 5лет!

с 2012 года осуществляем производство и продажу светильников.

Промышленное, уличное, офисное и взрывозащищенное направление.

Заменяем дорогие брендовые светильники именитых заводов.

Сэкономили 82млн руб клиентам в 2022 заменив светильники в проектах,

наш ассортимент и возможности Ltn-Led.ru

почта для обсчета смет - strou-plo77@yandex.ru

Имя *:
Email *:
Код *:










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2024
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика