Бухгалтер24
Информационный бухгалтерский портал

Меню
Реклама
Счетчик
Главная » Статьи » Налоговый учет

Налоговый учет операций с давальческим сырьем
Облік операцій з давальницькою сировиною на території України.

Для початку з'ясуємо, що таке давальницька сировина в світлі Податкового кодексу. Отже, давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб'єкта господарювання (далі-СГ) і предаються іншому СГ для виробництва готової продукції з подальшим переданням або поверненням такої продукції чи її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі (пп.14.1.44 ПКУ).

Операція з давальницькою сировиною - операція з переробки (обробки, збагачення чи використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій)) з метою одержання готової продукції за відповідну плату. До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менш як 20 відсотків загальної вартості готової продукції (пп.14.1.134 ПКУ).
Залежно від джерела надходження давальницької сировини та статусу особи, що надає таку сировину для переробки залежать особливості обліку та оподаткування таких операцій.
Перше на що треба звернути уваги, це те від кого була отримана сировина: від нерезидента чи від резидента.

Сировина була отримана від нерезидента.

  1. Дохід визначається на рівні не нижчому від звичайних цін;
  2. Треба врахувати особливості обліку валютних надходжень і момент визнання доходів (у момент отримання передоплати такі кошти не будуть враховуватися у складі доходів).

Датою визнання доходів від надання послуг з переробки буде дата підписання акту, оформленного відповідним чином і який підтверджує факт надання послуг чи виконання робіт.

Щодо витрат за даними операціями, то вони визнаються у розмірі, що не перевищують розмір доходів, отриманих від таких операцій (пп.153.2.6 ПКУ).


Сировина отримана від резидента.

Якихось особливостей обліку таких операцій ПКУ не передбачено і доходи та витрати відображаються в загальному порядку. Тільки необхідно все належно документально оформити.


Облік операцій з давальницькою сировиною в світлі Митного законодавства.

Такі операції розглядаються як митний режим "Переробка на митній території" та передбачає лише переробки сировини від нерезидента.

Переробка на митній території України - митний режим, відповідно до якого ввезені на митну територію України товари, що походять з інших країн, піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання, за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту.

Тобто головною умовою такого режиму є подальший реекспорт таких продуктів переробки. Такий режим передбачає умовне повне звільнення від оподаткування митними платежами. Проте на певні види товарів встановлюються фінансові гарантії і сплата митних платежів (на даний момент діє Постанова № 461 від 21.05.2012 р).

Статтею 149 Митного кодексу визначено, що поміщення товарів у такий митний режим здійснюється з письмового дозволу митного органу на протязі 5 робочих днів за заявою власника цих товарів.

Для отримання дозволу треба ще надати такі документи:

  1. Зовнішньоекономічні договори або замінюючі документи;
  2. Технологічні схеми переробки;
  3. Договори на пероробку товарі, якщо певні операції будуть виконувати інші підприємства;
  4. Шнші документи за бажанням власника товарів.

Митний орган може відкликати виданий дозвіл, якщо виявиться,що він виданий на підставі невірних даних або підприємство не дотримується митного законодавства.

В такому разі СГ протягом 20 днів від дати відкликання дозволу повинен завершити розпочаті операції і у строк до 30 днів вивезти за межі митної території ці товари або змінити митний режим. Якщо 20 днів недостатньо для переробки товарів без спричинення шкоди товарам, то така переробка здійснюється відповідно до технології. Після фактичного завершення переробки на протязі 10 днів вони повинні бути вивезені за межі митної території.


Експерт Сайту: Піскун А.Є.

Google
Категория: Налоговый учет |
Просмотров: 2629 | Рейтинг: 0.0/0

Похожие материалы
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:










Сайт для бухгалтеров и начинающих предпринимателей © 2024
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика